Park Fiction, Hamburg Gezi Parkı olacak.

Park Fiction şimdi Gezi Parkı Hamburg oldu.
Yeter biz Parkimiza yeni isim verdik.
Park Fiction simdi Gezi Parkı Hamburg.
Parkın yeniden ismini sizinle beraber cok insanla toparlamak istiyoruz. Hepiniz gelin 16.06.2013 saat 18:00.
adlandırma bugün, Pazar 16 için popüler bir Haziran 18:00
Dayanışma Fotorafi hepimiz birlikte herkese gösterelim ve Gezi Park Istanbul heryerde,
Dün gece, İstanbul’da Gezi park temizlendi. Sokaklarda tüm karşı şiddet aşırılıkları, Oteller, derme çatma hastanelerde: acımasız polis baskın Korkunç görüntüleri dünyasına dün gece gitti.

baumderwuensche

Bunlardan biri özellikle sembolik: polis dilekler ağaci yakdi. Herzesin dileklerri alevlerin icinde boguldu.
Bu ne Erdoğan, çünkü sembolik olarak,: O insanların isteklerine çıkarmak istiyor. Memleketdeki insanlarin özgürgü ve kendi yolunu belirlemek istemiyor.
• Ancak, Türkiye’de insanlara karşı bu daha yapmayız, insanlar bikdi ve mudahle esiyor. Bu şehirlerin sokaklarında topluca protesto, son iki hafta içinde baskıcı çaresizlik kapalı sarsılmış var. Onun yaratıcı, sevimli ve cesur eylemlerle, İstanbul ve başka yerlerde insanlar, olası bir, diğer, ücretsiz, hoşgörülü, dostu kent ve toplumun ana hatlarını çizdik. Sizin hayal gücü ve zekâ tüm dünyaya çok doğrudan iletişim vardır.
Taksim Meydanı giren herkese „terörist gibi“ eyiliyor. Basbakan Erdoğan ve EU Komite şimdi askeri kamyonlari Türk şehirlerin iclere sürdü.
Birçok Türk komşularımiz, arkadaşları ve tükyedeki Aylelerine destek etmek icin Hamburg sokaklarında cikdilar. Onlar destek olmak ve medjaja göstermek icin, onar keni başinda degiller, destek gösterdiler.
Doksanlı yıllarda biz Türk komşularımizla bu parki birlikte kurduk ve geliştirdik:. Kauçuk lale alanında bir Türk komşu tasarladı.
Biz Hamburg şehirli biliyoruz ve yaşadik. Bizim küçük örnekler, ne kadar önemli olduğunu özgürleştirici hareketlerin sembolik kamusal alanlar için mücadele etmektir biliyoruz. Dünyayı değiştirmek için – Dilek sokaklara için bir araya gelirseniz ne kadar önemli bu yerlerdir. Biz Istanbul Gezi Parki destekliyoruz.
Taksim / Gezi aynidir sadece – büyük boyunca.
Zamaninda lütfen hepiniz gelin cünkü biz Palm Adası’nda Jeni Isim vermek istiyoruz. Bu arada beraber bir Fotorafla dünyaya göstermek istiyoruz. Büyük Fotrafi istiyoruz.
Hepiniz gelin!
Iki, üç, birçok Gezi Parkı oluşturur. Bin çiçek dilek olsun!
Gezi Park Fiction – Hamburg

 

(Thx Yeşim 4 translation)